Darmowe skanery antywirusowe

Bezpieczeństwo informatyczne – skanery antywirusowe on-line

Skanery antywirusowe on-line to oprogramowanie antywirusowe dostępne z poziomu przeglądarki internetowej. W większości przypadków skanerami on-line można wyczyścić swój system operacyjny z wirusów komputerowych, trojanów, rootkitów, backdoorów, lub innego złośliwego oprogramowania komputerowego.
Skanery antywirusowe on-line mają zbliżone wymagania:
Najczęściej nie występuje konieczność instalacji na dysku lokalnym żadnych dodatkowych plików skanera antywirusowego on-line.
Wymaganym typem przeglądarki www jest MS Internet Explorer.

Skanery antywirusowe on-line różnią się pomiędzy sobą swoja funkcjonalnością. W zależności od producenta jedne umożliwiają:
Skan całego wybrany dysk, lub tylko katalogu systemowego, czy wybranych plików.
Dezynfekcję znalezionych zarażonych złośliwym oprogramowaniem plików, lub tylko ich oznaczenie.

Aby przeskanować darmowym skanerem antywirusowym on-line swój komputer należy kliknąć w wybrany poniższy link i wypełniać instrukcje podane na ekranie.

Do jednych z najpopularniejszych antywirusowych skanerów on-line należą:

ESET SKANER ANTYWIRUSOWY ON-LINE
(wymaga uprawnień administratora)

MKS_VIR SKANER ANTYWIRUSOWY ON-LINE

PANDA SECURITY SKANER ANTYWIRUSOWY ON-LINE

(jeden z najbardziej renomowanych antywirusowych skanerów on-line, lecz niestety nie dezynfekuje komputera, jedynie informuje o znalezionym zagrożeniu (wirusy, trojany, rootkity, backdoory, itp).

KASPERSKY SKANER ANTYWIRUSOWY ON-LINE

Skanery antywirusowe on-line są darmowe w użyciu, lecz ochrona antywirusowa jaką zapewniają jest raczej nikła. Nie są one bowiem w stanie zabezpieczać naszego komputera w czasie rzeczywistym, a jedynie wyszukują szkodliwe oprogramowanie komputerowe podczas swej pracy.
Również skuteczność skanu antywirusowego bywa różna. W przypadku mocno zawirusowanego komputera wirusy blokują nawiązanie połączenia internetowego z żądanym skanerem antywirusowym on-line, lub ukrywają się w pamięci operacyjnej, czy skompresowanych plikach i przetrwają proces skanowania.

W takim przypadku jedynym słusznym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszej oferty serwisu komputerowego, lub pogotowia komputerowego. My zdezynfekujemy należycie Twój komputer lub laptopa i skutecznie usuniemy szkodliwe wirusy.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!